Účetnictví on-line

Pro koho je online účetnictví dobré? Kolik stojí? Kdo ho nabízí? A odpovědi na další klíčové otázky.

Možná je to případ i vaší firmy

Začínali jste sami nebo ve dvou. Účetnictví jste si vedli sami nebo někdo z rodiny. Potom se firma rozrostla a účetnictví bylo svěřeno odborníkovi – rodinné známé nebo paní odvedle, která se účetnictvím živí. Jednou za měsíc jí přivezete krabici dokladů a patnáctého dostanete mzdy a pětadvacátého DPH.

Zpočátku to byla úleva, mít vše vyřešeno a o účetnictví nevědět. Firmu jste dokázali řídit podle intuice a pohybů na bankovním účtu. Jenže firma rostla a vy jste zjistili, že všechno se pamatovat nedá. Tak jste zavedli excelové tabulky. Do jedné se zapisují přijaté faktury a hlídají se platby dodavatelům. Další jsou na vydané faktury, na pokladnu, sklady, auta a kdoví co ještě. Velmi diskrétní je pak tabulka se zaměstnanci a výší jejich mezd. Faktury jste zpočátku také vystavovali v excelu, ale pak jste na to koupili software nebo přešli na on-line aplikaci.

Když potřebujete výkaz z účetnictví, stačí zavolat Vaší účetní. Někdy Vám ho pošle ihned. Někdy je na dovolené, nebo nemocná, nebo nestíhá, tak to nějaký ten týden trvá. Jste z toho nervózní, protože na Vás tlačí banka, nebo úřady, nebo dodavatel. Přemýšlíte o tom, že zaměstnáte vlastní interní účetní. O všechno se postará a bude to hned. Jenže pak si spočítáte, že zkušená účetní plus její pracovní místo Vás vyjdou v nákladech na 60 tisíc Kč měsíčně a tolik rozhodně dávat nechcete, tak velcí zatím nejste. A navíc, i vlastní zaměstnanec může být na dovolené nebo onemocnět. Jak z toho ven?

Co je účetnictví on-line

Řešení existuje a jmenuje se on-line účetnictví. Přes jednu ikonu ve vašem počítači se dostanete do účetního softwaru, kde je zpracováváno účetnictví vaší firmy. V softwaru můžete pracovat: vystavovat faktury, vést pokladní knihu, zapisovat došlé faktury, generovat bankovní příkazy, automaticky rozesílat upomínky neplatičům, vést skladovou evidenci. V softwaru se můžete informovat: vytisknou si rozvahu, výsledovku, přehled neuhrazených faktur, vytvořit si vlastní manažerský report s údaji, které vás zajímají. A to vše bez obav, že něco pokazíte. Cokoliv v softwaru vytvoříte, váš účetní po vás zkontroluje a správně zaúčtuje. Když něco neumíte, zavoláte a váš účetní vás navede a vše vám vysvětlí. Na nic nemusíte čekat, zbavíte se excelových tabulek a pravidelného řešení rozdílů mezi těmito tabulkami a hodnotami v účetnictví. To je spousta ušetřeného času! Různí uživatelé mohou mít různá práva, takže vy uvidíte vše, fakturantka pouze fakturaci a skladník pouze sklady.

Kolik stojí online účetnictví

To by se hodilo, říkáte si. Ale nebude toto on-line účetnictví nakonec dražší než vlastní zaměstnanec? Opak je pravdou. Příplatek za onlajnovost je na úrovni jednoho tisíce korun za měsíc k běžným cenám účetních služeb. Celková cena bude jen o málo vyšší, než stojí služby "paní účetní živnostnice". Rozdíl v přínosu pro firmu je však obrovský. Konečně účetnictví nebudete dělat jenom pro stát, ale taky pro sebe a pro efektivní řízení firmy.

Aby údaje v účetním softwaru byly on-line, musí vaše účetní firma dostávat pravidelně doklady. To je v dnešní době řešitelné bez problémů. Buďto formou sdíleného uložiště, jako Dropbox nebo Google drive nebo speciální emailovou adresou, případně si účetní firma pro doklady každý týden přijede.

Kdo nabízí účetnictví on-line

Společnost EIBD, s.r.o. poskytuje účetní služby od roku 2004 a v roce 2012 jsme začali nabízet i účetnictví on-line. Pokud uvažujete o změně poskytovatele účetních služeb, rádi vám uděláme nezávaznou cenovou nabídku.

Zaujala Vás naše nabídka služeb?

Uvědomujeme si, že jedním z klíčových faktorů ovlivňujících Vaše rozhodnutí je i cena našich služeb. Budeme velmi rádi, když Vám budeme moci "ušít" cenu na míru. Pomůžete nám tím, že vyplníte následující formulář, my Vás budeme zpětně kontaktovat již s připravenou nabídkou podle charakteristik Vaší společnosti.