Audit

Nabízíme ověření účetní závěrky auditorem, a to i podle standardů IFRS.

Podle §20 zákona o účetnictví je audit povinný pro:

  • akciové společnosti splňující alespoň jedno ze tří níže uvedených kritérií
  • s.r.o. a ostatní firmy splňující alespoň dvě ze tří níže uvedených kritérií

Kritéria pro audit:

  • netto hodnota aktiv 40 mil. Kč a vyšší
  • úhrn čistého ročního obratu 80 mil. Kč a vyšší
  • průměrný počet zaměstnanců 50 a vyšší

Audit si může majitel firmy objednat i v případě, že není povinný. Jedná se především o situace, kdy se chce majitel ujistit, že informace, které mu předkládá vedení podniku nebo účetní, jsou pravdivé a že se v podniku neděje nic za jeho zády.

Audit je analýza vykonávaná znalcem (auditorem registrovaným u komory auditorů) s cílem ověřit přesnost a pravdivost účetní závěry a dalších informací o podniku, obsažených v příloze k účetní závěrce a výroční zprávě.

V EIBD se snažíme, aby výsledkem auditu nebylo pouze povinné razítko. Klient by měl za svoje peníze získat i soubor doporučení, jak zlepšit podnikové procesy a kontroly a eliminovat tak rizika vzniklá z chyb, opomenutí či podvodů.

 

Zaujala Vás naše nabídka služeb?

Uvědomujeme si, že jedním z klíčových faktorů ovlivňujících Vaše rozhodnutí je i cena našich služeb. Budeme velmi rádi, když Vám budeme moci "ušít" cenu na míru. Pomůžete nám tím, že vyplníte následující formulář, my Vás budeme zpětně kontaktovat již s připravenou nabídkou podle charakteristik Vaší společnosti.

Chci cenovou nabídku