TOP 5 způsobů, jak získat od svého účetního maximum

Doba, kdy jste účetnímu jednou měsíčně přinesli krabici s doklady a na oplátku od něj dostali DPH a mzdy, je naštěstí dávno pryč. Pokud jste rostoucí firma a za účetní služby platíte nemalé peníze, máte možnost získat mnohem více. Máme pro vás 5 nejlepších způsobů, jak od svého účetního získat maximum.

1. Finanční úřad, správa sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovny

Každý účetní počítá (nebo by měl počítat) s tím, že pro svého klienta zařídí veškerou komunikaci s Finančním úřadem, ČSSZ a zdravotními pojišťovnami. Tím se samozřejmě rozumí včasné odesílání pravidelných výkazů, ale též reagování na dotazy ze strany těchto institucí. Ideální je, pokud má váš účetní plnou moc pro jednání s těmito institucemi. Pokud má některý úřad jakýkoliv dotaz nebo třeba provádí běžnou rutinní kontrolu, obrátí se přímo na účetního a y nemusíte dělat prostředníka.

2. Informace pro banku, leasingové společnosti, faktoring

Banka, leasingová společnost nebo třeba obchodní partner někdy požadují informace z účetnictví. Je jasné, že by vám je měl účetní poskytnout, ale důležité jsou v tomto směru dvě věci: včasnost a profesionální posouzení. Na výkazy byste neměli čekat tři týdny. Stejně důležité ale je, aby se účetní dokázal na výkazy podívat a napovědět vám, jestli se aktuální čísla budou koncovému uživateli líbit nebo ne. A pokud ne, tak co se dá udělat pro to, aby ta výsledná čísla byla v souladu s vašimi potřebami.

3. Pohledávky, závazky, zadávání plateb 

Pokud máte klientů pár, určitě máte přehled, kdo vám dluží. Jestliže však rostete a klientů jsou najednou stovky, nemůžete si pamatovat vše. V účetnictví je potřeba mít relevantní informace, které vám pomohou při vymáhání pohledávek nebo plánování úhrad vašich faktur. Navíc proč byste měli zadávat úhrady došlých faktur manuálně, když vám účetní může do banky nahrát platební příkazy a vy si pouze vyberete, které chcete odeslat? 

4. Přístup do účetnictví, informace o hospodaření

Někoho účetnictví nezajímá a někdo jiný chce zase znát každý detail. Moderní účetní by měl umožnit klientům, kteří si to přejí, on-line přístup do účetního softwaru. Můžete si prohlížet sestavy a sledovat hospodaření. Vy nebo vaši zaměstnanci mohou též zadávat část dokladů a tím snížit cenu, kterou za účetní služby platíte externí firmě.

5. Přítel na telefonu

V některých případech je krátký telefonát nebo schůzka ideálním řešení. Jeden dotaz účetnímu nebo daňovému poradci vám ušetří desítky minut googlování a ještě s nejistotou, jestli je vyhledaná informace aktuální. V dobré účetní firmě, i když je velká, byste vždy měli mít svoji kontaktní osobu, která váš podnik důvěrně zná a bude vám schopna poskytnout relevantní informace.

Pomůžeme vám

My v EIBD děláme vše proto, abychom našim klientům poskytli veškerý výše uvedený komfort. Nechceme jen vyplňovat formuláře pro stát, ale skutečně pomáhat vám všem při finančním řízení vašich podniků!

Potřebujete s čímkoliv poradit nebo vypracovat nezávaznou cenovou nabídku? Neváhejte se na nás obrátit, ať už pomocí kontaktního formuláře ↓ nebo rovnou na e-mail: ludek.bartak@eibd.cz či telefon: 603 937 736.

Potřebujete se nás na něco zeptat?

Napište nám přes náš kontaktní formulář a my se vám brzy ozveme zpět.