Účetnictví on-line

On-line účetnictví: co to je, proč je to dobré, kolik to stojí, kdo to nabízí

Počátky účetnictví ve Vaší firmě

Možná je to i případ Vaší firmy. Začínal jste sám/a, nebo ve dvou. Účetnictví jste si vedli sami, nebo někdo z rodiny. Potom se firma rozrostla a účetnictví bylo svěřeno odborníkovi – rodinné známé nebo paní odvedle, která se účetnictvím živí. Jednou za měsíc jí přivezete krabici dokladů a patnáctého dostanete mzdy a pětadvacátého DPH.

Zpočátku to byla úleva, mít vše vyřešeno a o účetnictví nevědět. Firmu jste dokázali řídit podle intuice a pohybů na bankovním účtu. Jenže firma rostla a Vy jste zjistili, že všechno se pamatovat nedá. Tak jste zavedli excelové tabulky. Do jedné se zapisují přijaté faktury a hlídají se platby dodavatelům. Další jsou na vydané faktury, na pokladnu, sklady, auta a kdoví, co ještě. Velmi diskrétní je tabulka se zaměstnanci a výší jejich mezd. Faktury jste zpočátku také vystavovali v excelu, ale pak jste na to koupili software, nebo přešli na on-line aplikaci.

Když potřebujete výkaz z účetnictví, stačí zavolat Vaší účetní. Někdy Vám ho pošle ihned. Někdy je na dovolené, nebo nemocná, nebo nestíhá, tak to nějaký ten týden trvá. Jste z toho nervózní, protože na Vás tlačí banka, nebo úřady, nebo dodavatel. Přemýšlíte o tom, že zaměstnáte vlastní interní účetní. O všechno se postará a bude to hned. Jenže pak si spočítáte, že zkušená účetní plus její pracovní místo Vás vyjdou v nákladech na 60 tisíc Kč měsíčně a tolik rozhodně dávat nechcete, tak velcí zatím nejste. A navíc, i vlastní zaměstnanec může být na dovolené nebo onemocnět. Jak z toho ven?

Co je účetnictví on-line

Řešení existuje a jmenuje se účetnictví on-line. Přes jednu ikonu ve Vašem počítači se dostanete do účetního softwaru, kde je zpracováváno účetnictví Vaší firmy. V softwaru můžete pracovat: vystavovat faktury, vést pokladní knihu, zapisovat došlé faktury, generovat bankovní příkazy, automaticky rozesílat upomínky neplatičům, vést skladovou evidenci. V softwaru se můžete informovat: vytisknou si rozvahu, výsledovku, přehled neuhrazených faktur, vytvořit si vlastní manažerský report s údaji, které Vás zajímají. A to vše bez obav, že něco pokazíte. Cokoliv v softwaru vytvoříte, Váš účetní po Vás zkontroluje a správně zaúčtuje. Když něco neumíte, zavoláte a Váš účetní Vás navede a vše Vám vysvětlí. Na nic nemusíte čekat, zbavíte se excelových tabulek a pravidelného řešení rozdílů mezi těmito tabulkami a hodnotami v účetnictví. To je spousta ušetřeného času! Různí uživatelé mohou mít různá práva, takže Vy uvidíte vše, fakturantka pouze fakturaci a skladník pouze sklady.

 

Kolik stojí účetnictví on-line

To by se hodilo, říkáte si. Ale nebude toto on-line účetnictví nakonec dražší, než vlastní zaměstnanec? Opak je pravdou. Příplatek za „onlajnovost“ je na úrovni jednoho tisíce korun za měsíc, k běžným cenám účetních služeb. Celková cena se bude pohybovat na o málo vyšší částce, než stojí služby paní účetní živnostnice. Rozdíl v přínosu pro firmu je však obrovský. Konečně účetnictví nebudete dělat jenom pro stát, ale taky pro sebe, pro řízení firmy.

Aby údaje v účetním softwaru byly on-line, musí Vaše účetní firma dostávat pravidelně doklady. To je v dnešní době řešitelné bez problémů. Buďto formou sdíleného uložiště, jako Dropbox nebo Google drive, nebo speciální emailovou adresou, nebo si zkrátka každý týden pro doklady přijedeme.

 

Kdo nabízí účetnictví on-line

 

Společnost EIBD, s.r.o. poskytuje účetní služby od roku 2004 a v roce 2012 jsme začali nabízet účetnictví on-line. Pokud uvažujete o změně poskytovatele účetních služeb, rádi Vám uděláme nezávaznou cenovou nabídku.

Zaujala Vás naše nabídka služeb?

Uvědomujeme si, že jedním z klíčových faktorů ovlivňujících Vaše rozhodnutí je i cena našich služeb. Budeme velmi rádi, když Vám budeme moci "ušít" cenu na míru. Pomůžete nám tím, že vyplníte následující formulář, my Vás budeme zpětně kontaktovat již s připravenou nabídkou podle charakteristik Vaší společnosti.