Interní nebo externí účetní

Volba mezi zaměstnáním interního účetního, nebo pověřením externí společnosti.

Každý podnikatel v ČR (malíř, stavebník, obchodník, IT specialista…) musí vyřešit základní problém, a to, kdo se mu bude starat o účetnictví.

V principu jsou dvě možnosti: buďto účetnictví zvládat vlastními silami či vlastním zaměstnancem, nebo zvolit outsourcing a pověřit externí společnost. Co ale zvolit?

Je to trochu jako se stavbou domu. Můžete začít sám či s kamarádem a určitě zvládnete postavit hrubou stavbu. Potom ale přijdou na řadu instalace elektřiny, plynu, vody, topení a začínáte být ztracený. Princip chápete, jen to jaksi neumíte se vší precizností udělat, dotáhnout do konce. Nemáte k tomu ani potřebné vybavení. Vy, nebo kamarád, zastanete spoustu práce, ale každý má své limity. Proto je vhodné obrátit se na odborníky.

Doporučujeme najít si kvalitní účetní společnost, která má na konkrétní služby zkušené specialisty (účetnictví, mzdy, daně, poradenství, optimalizace). Taková firma nebude mít problém zvládnout i větší množství agendy v případě úspěšného rozvoje Vašeho podnikání. Většinou bude znát řešení i na specifické problémy klientů, vzhledem k bohatším zkušenostem. A hlavně se Vám nestane, že se nebudete mít na koho obrátit, protože účetní je nemocný, na dovolené, nebo dal výpověď.

Zodpovědné účetní firmy mají též pojištěny své služby proti případné škodě způsobené svým klientům. Takže i v případě problémů dokáží nést odpovědnost za svojí práci. V případě interního zaměstnance by Vám zůstala jen neuhrazené pokuta a nutnost hledat nového člověka do firmy.

V případě zvolení externí firmy Vám též odpadnou starosti a náklady na školení zaměstnanců a aktualizace softwaru.

Pokud právě řešíte otázku účetnictví, obraťte se prosím na nás, rádi Vám s ním pomůžeme. Napište mi (Ludek.bartak@eibd.cz), nebo zavolejte (739 634 583) a určitě se domluvíme.

Luděk Barták

Potřebujete více informací?

Chteli by ste se dozvědet více o naší společnosti? Víc o historii a o tom co Vám můžeme nabídnout? Kliknutím na tlačítko níže se dozvíte víc.